Алекса Рашева с пет от пет златни медала на турнир в Испания
БФХГ
Българската гимнастичка Алекса Рашева постигна впечатляващ успех на VI International Tournament GRAND PREMIUM 2026, след като спечели пет златни медала от пет възможни.
След триумфа си в многобоя ден по-рано, състезателката, водена от олимпийската вицешампионка Боряна Калейн, доминира и във всичките четири финала на отделните уреди.
Във финала на обръч Рашева спечели златото с оценка 24.967 точки. Сребърният медал отиде при Карлота Фулигнати (Италия) с 24.467, а бронзът – при Марта Лочмеле (Латвия) с 24.100.
На топка българката отново бе най-силна с 26.200 точки, пред Каролина Хавликова (Чехия) и Марта Лочмеле.
В съчетанието с бухалки Рашева триумфира с 25.800 точки, изпреварвайки Франциска Мира Хес (Унгария) и Карлота Фулигнати.
В последния финал – на лента – българката завърши с 24.933 точки, оставяйки зад себе си Марта Лочмеле и Карлота Фулигнати.
Така Алекса Рашева завършва турнира с пет златни медала от пет старта и пълен триумф в надпреварата, затвърждавайки силното си представяне с безапелационна доминация.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/sport/aleksa-rasheva-s-pet-ot-pet-zl/


